Zafer Yalçın'dan Selimpaşa Kadınlar Plajını Kapatma Kararı Alan CHP’li Başkanın Söylemlerine İlişkin Açıklama 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zafer Yalçın'dan Selimpaşa Kadınlar Plajını Kapatma Kararı Alan CHP’li Başkanın Söylemlerine İlişkin Açıklama 
Abone ol
Silivri Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın, yayınladığı basın açıklamasında, Selimpaşa Kadınlar Plajı'nın kapatılmasıyla ilgili Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu'nun sözleriyle ilgili eleştirilere yer verdi.
ÇORLU YILDIZ DİZEL

Zafer Yalçın, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
 
"Silivri Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında gündeme gelen kadınlar plajı konusunda Belediye Başkanı Sayın Bora Balcıoğlu’nun, Selimpaşa kadınlar plajını “kapatma gerekçelerini” ifade ederken kullandığı cümleleri hayretler içerisinde dinledik. 

Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz döneminde, bayanların talepleri doğrultusunda yapılan ve sosyal bir ihtiyacı karşılamak amacıyla hizmete açılan Selimpaşa Kadınlar Plajının akıbeti, kapatılma kararıyla birlikte  bir kez daha CHP’li yöneticilerin zihniyetini de ifşa etmiştir.   

42 kilometrelik sahilde denize girecek çok sayıda plaj bulunmaktayken, 2024 yerel seçimleri üzerinden sadece 2 ay geçmesine rağmen alelacele bir mantıkla bu karara imza atılması zehirli zihniyetlerin tehlikeli düşüncelerini gözler önüne sermiştir. 

Bora Balcıoğlu, kadın özgürlüğünü savunduğunu söyleyerek “Kadınlarımızın her alanda özgürleştirilmeye ihtiyacı var” diyerek,  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bağ kurmaya çalışmıştır. 

Geçmiş dönemde kadınların talepleriyle hayata geçirilen bu projenin hiç kimseye bir zararı olmazken ve üstelik, dileyen her hanımefendiye özgürce, dilediğince vakit geçirme imkanı sağlarken, “özgürlükleri kısıtlıyor” düşünce ve önyargısıyla hareket eden CHP’li Başkan Bora Balcıoğlu ve yönetimini kınıyoruz. 

Son derece ayrıştıran, ötekileştiren, “birlikte yöneteceğiz” söylemleriyle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu açıklamaları, Silivri siyasetinin tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Silivri Belediye Başkanlığı makamı, herkesin eşit, adalet ve hakkaniyetli hizmet alması gereken bir makamdır. 

Kaldı ki kadınlar bu toplumun en pozitif değer görmesi ve baştacı edilmesi gereken konumdadır. İdeolojik bir saplantı ve son derece sakat bir düşüncenin karşılığında, “kadınlara özel plajın kapatılması” mağduriyet oluşturmuştur. 

Tesettürlü olsun olmasın, kendini güvende ve rahat bir ortamda  hissederek denize girmek isteyen bir kadın için yapılan plajı “Özgürlüğü kısıtlıyor” diyerek kapatmak nasıl bir mantıktır.  


Nasıl ki aydının görevi aydınlık getirmekse, siyasetçinin görevi de insanıyla hemhal olmak; huzur, refah, birlik ve kardeşlik değerlerine destek vermektir.

Bizim siyasetten anladığımız bu iken, Sayın Balcıoğlu nasıl bir düşünce yoksunluğu ve insan düşmanlığı içindedir? 

Yerin dibine batsın özgürlük anlayışınız. MHP SiLİVRi İLÇE BAŞKANI Zafer YALÇIN"

Başar Turizm

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ak Parti Silivri İlçe Başkanı'ndan Selimpaşa Kadınlar Plajı Kapatılmasına TepkiÖnceki Haber

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı'ndan Selim...

İnternet yayıncılığında da RTÜK yetki sahibi olduSonraki Haber

İnternet yayıncılığında da RTÜK yetki sa...

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel