Birleşik Ödeme ile kardeş ülke Azerbaycan’a anında para transferi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Birleşik Ödeme ile kardeş ülke Azerbaycan’a anında para transferi
Abone ol
Türkiye’nin lider FinTek şirketi Birleşik Ödeme, Azerbaycan’a yurt dışı para transferi için altyapı hizmeti sunmaya başladı. Türkiye’deki gücünü ve tecrübesini yurt dışına da taşıyan Birleşik Ödeme, Azerbaycan’a uluslararası para transferini anında ve tüm kartlara komisyonsuz olarak gerçekleştirecek. Azerbaycan’da 2023 yılı içinde sanal POS ve akıllı kasa çözümleri gibi teknolojilerini de devreye almaya hazırlanan şirket, global iş ortaklarının da pazara giriş yapmasını sağlayacak. 
ÇORLU YILDIZ DİZEL

İnovatif FinTek çözümleriyle Türkiye’nin ilk elektronik para şirketlerinden Birleşik Ödeme, uluslararası para transfer hizmetini Azerbaycan’a da taşıdı. Bölgenin lider FinTek’i olma vizyonu kapsamında faaliyetlerini sürdüren Birleşik Ödeme, Azerbaycan’a Türkiye’den para transferlerini komisyonsuz ve anında gerçekleştiriyor. 

‘Komisyonsuz para transfer altyapısını sağlayan ilk şirketiz’

Türkiye ile Azerbaycan arasında güçlü bir bağ olduğunu belirten Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler, “Birleşik Ödeme olarak, yurt dışı açılımımızı yaklaşık 1.5 yıl önce Azerbaycan ile başlattık. İki ülke arasındaki güçlü bağı geliştirdiğimiz finansal teknolojilerle daha da ileri bir noktaya taşımayı amaçladık. Gerekli başvurularımızı yaparak lisans alma süreçlerimizi tamamladık. Şu anda Birleşik Ödeme olarak, Türkiye’den Azerbaycan’daki tüm kartlara komisyonsuz para transfer altyapısını sağlayan ilk şirketiz. Azerbaycan’daki kullanıcılara beklemeden, saniyeler içinde ve tüm kartlara komisyonsuz 7/24 para transferi imkânı sunuyoruz. Deneyimli ekibimizle yatırımcısı olduğumuz Turan gibi Türk girişimleri için de altyapı hizmeti sağlıyor, startupların yurt dışındaki başarılarına destek oluyoruz. Önümüzdeki günlerde de akıllı kasa, sanal POS gibi diğer ürünlerimizle pazarda varlığımızı sürdürecek; global iş ortaklarımızın da Azerbaycan’a açılmasını sağlayacağız. Başarımızın en önemli etkeni de buradaki operasyonumuzu bankacılık ve finans teknolojileri alanına hâkim, ülkenin pazar dinamikleri konusunda tecrübeli ismi Azerbaycan Ülke Müdürü Edgar F. Abdullayev ile yürütmemiz” dedi. 

‘Sunduğumuz teknolojiyle pazarın yüzde 10’una hakimiz’

Birleşik Ödeme Azerbaycan Ülke Müdürü Edgar F. Abdullayev ise şunları söyledi: “Azerbaycan’da ailesini bırakarak Türkiye’ye çalışmak için giden pek çok vatandaşımız bulunuyor. Aynı şekilde çocukları Türkiye’de okuyan aileler de hayli fazla. Vatandaşlar ailelerine ya da çocuklarına para transferini ihtiyaç olduğu anda yapmak istiyor. Bir de transfer için yüksek miktarda komisyon ödemek zorunda kalıyorlar. Birleşik Ödeme olarak Azerbaycan’daki bankalarla kurduğumuz güçlü bağlantılar, ülkenin en teknolojik ve güçlü data center altyapısına sahip olan Azintelecom ile iş birliğimiz ve Tier III sertifikasyonuna sahip güvenli ve yüksek teknolojili altyapımız sayesinde Azerbaycan’da para transferi mesai sonrası ya da hafta sonu fark etmeksizin 7/24 gerçekleştirilebilir hale geldi. Şu anda Birleşik Ödeme teknolojik altyapısı sayesinde pazarın yüzde 10’una hâkim durumdayız.” 

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Başar Turizm

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uluslararası Runtalya Maratonu 5 Mart’ta , Atılan adımlarla depremzedelere umut olunacakÖnceki Haber

Uluslararası Runtalya Maratonu 5 Mart’ta...

Kocaeli Büyükşehir Hastanesine yol ve otoparkSonraki Haber

Kocaeli Büyükşehir Hastanesine yol ve ot...

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel