BAŞKAN YILMAZ’DAN 2500 SOSYAL KONUT, YENİ OTOGAR, OTOPARK, HIZLI TREN VE METROBÜS VAADİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YILMAZ’DAN 2500 SOSYAL KONUT, YENİ OTOGAR, OTOPARK, HIZLI TREN VE METROBÜS VAADİ
Abone ol
Seçim beyannamesini açıklayan Başkan Yılmaz; kent planları, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları, yaya öncelikli tasarımlar, D-100 Karayolu ve Yan Yolları Düzenlenmesi Projesi, çevre ve temiz enerji projeleri, su baskınlarının önlenmesi projesi, sosyal konut hamlesi, Silivri Teknopark Projesi, Turizm Master Planı, Silivri’nin YHT hattına dahil olması, Silivri’ye metrobüs projesi, deniz ulaşımı altyapı çalışmaları, yeni ve modern otogar projesi ve otopark projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.
Başar Turizm
ADIYAMAN ÇİĞ KÖFTE

Silivri Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Mega Saray Toplantı Salonunda düzenlenen programla seçim beyannamesini açıkladı. “Yeni 100 Yılda Silivri’ye Yüz Akı Eserler” başlığıyla düzenlenen programda Başkan Yılmaz, önümüzdeki 5 yıllık dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeleri kamuoyu ile paylaştı. Planlama, ulaşım ve turizm gibi konularda önemli projelerin dikkat çektiği toplantıda Başkan Yılmaz; kent planları, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları, yaya öncelikli tasarımlar, D-100 Karayolu ve Yan Yolları Düzenlenmesi Projesi, çevre ve temiz enerji projeleri, su baskınlarının önlenmesi projesi, sosyal konut hamlesi, Silivri Teknopark Projesi, Turizm Master Planı, Silivri’nin YHT hattına dahil olması, Silivri’ye metrobüs projesi, deniz ulaşımı altyapı çalışmaları, yeni ve modern otogar projesi ve otopark projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

BAŞKAN YILMAZ: “SİLİVRİ’DE PLANSIZLIK SONA ERİYOR”
Silivri’nin planlı bir kent haline geleceğini belirten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’mizi yaşam kalitesi yüksek ve yaşanabilir bir kent olarak planlamak, ilk günden itibaren ana hedeflerimizden biri olmuştur. Uzun yılların ihmali sonucu plansız kalmış Silivri'de, planlama sorununu ortadan kaldırmak için başladığımız yolculukta çok önemli adımlar attık. Silivri Merkez Boğluca Deresi Taşkın Alanı Nazım ve Uygulama İmar Planları, Silivri Merkez Sahil Bölgesine İlişkin Uygulama İmar Planları, Selimpaşa Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı, Selimpaşa, Ortaköy, Kavaklı TEM Otoyolu Güneyi Nazım ve Uygulama İmar Planları, Silivri Ortaköy ve Kavaklı TEM Otoyolu Kuzeyi Nazım İmar Planları yapımı ve onayını tamamladık. Silivri merkez yeni balıkçı barınağı ve belediye yat limanı (amatör denizcilik bölgesi) nazım ve uygulama imar planları yapımı ve onay sürecini tamamladık. Büyükkılıçlı, Küçükkılıçlı, Büyüksinekli, Fener, Seymen, Çeltik, Yolçatı, Büyükçavuşlu ve Beyciler mahallelerinde imar planı taslak çalışmalarını tamamladık, onaylanmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ilettik. Silivri kent merkezi, Cumhuriyet, Mimarsinan, Semizkumlar, Çanta Sancaktepe, Çanta Balaban, Gümüşyaka, Değirmenköy Fevzipaşa ve Değirmenköy İsmetpaşa mahallelerinin nazım ve uygulama imar planları çalışılmakta olup, yeni dönemde onay süreçleri tamamlanacak. Kırsal mahalle konumunda olan Çayırdere, Sayalar, Danamandıra, Bekirli, Kurfallı, Küçüksinekli, Akören, Gazitepe ve Kadıköy nazım ve uygulama imar planları hazırlanmış olup, yeni dönemde onaylanmak üzere İBB’ye iletilecek” dedi.

“SİLİVRİ’MİZDE DOKUNULMAMIŞ CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”
Gelecek dönemde sokak iyileştirme çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini açıklayan Başkan Yılmaz, “İnanıyoruz ki bir kentin gelişmişliği cadde ve meydanlarının düzeninden anlaşılır. Silivri, estetik görünüme kavuşma yolculuğunda bütün sokakları, caddeleri ve meydanlarıyla eksikleri tamamlanmış, altyapısı yenilenmiş, kaldırımları düzenlenmiş, aydınlatılmaları yapılmış ve gezip dolaşmanın keyifli hale geleceği örnek bir şehir olacak. Bu noktada, bugüne kadar attığımız adımlar hızlanarak devam edecektir. Ayrıca, şehir içi yerleşim alanlarında, düzenli bir yaya ve araç trafiğine katkı sağlanması için, otomobil galerileri esnaflarımızla iş birliği yapılmak suretiyle oto galerilerimiz uygun alana taşınacaktır” diye konuştu.

“KENTLER YAYALARINDIR!”
Silivri’de yaya öncelikli tasarımlar yapılacağını belirten Başkan Volkan Yılmaz, “Kentler yayalarındır ve hizmet anlayışımızın merkezinde insan vardır. Silivri kent merkezi, mahalleleri ve kırsal alanlarında yaya öncelikli tasarımlar yapılarak, Silivri’mizin her bir noktası kent estetiği açısından zengin hale getirilecektir. Yayalara öncelik veren küçük meydanlar, yayalaştırılmış sokaklar, şehir mobilyaları ve anıtlarla zenginleştirilen mekânlar oluşturulacaktır” ifadelerini kullandı.

“SİLİVRİ’NİN VİTRİNİ OLAN AKS PRESTİJ ALANI OLARAK DÜZENLENECEK”


D-100 Karayolu Silivri Geçişi ve Yan Yolları Düzenlenmesi Projesiyle ilgili bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Belediyemizin önerisi ve ısrarlı takibi sonrasında, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan D-100 Karayolu Silivri Geçişi ve Yan Yolları Düzenlenmesi, yakın zamanda tamamlanacaktır. Bu kapsamda, karayoluna cephe veren parsellerin, imar planlarına uygun olarak yapılanmaları teşvik edilecek. Mevcut yapılaşmalar ve kullanımlar etüt edilerek, cephe iyileştirmeleri sağlanacaktır. Böylelikle şehrin boydan boya ortasından geçen karayolu, yan yolları ile Silivri’nin marka değerine ve prestijine yaraşır bir hale getirilecektir” dedi.

“TEMİZ ÇEVRE VE TEMİZ ENERJİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEĞİZ”


Temiz çevre ve temiz enerji projeleriyle ilgili konuşan Başkan Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak 5 yıldır söylediğimiz gibi yine ‘Temiz Çevre, Temiz Enerji’ diyoruz. Şehir içinde yer alan çöp konteynerleri, etaplar halinde çevre sağlığı, kent estetiği ve hijyen açısından ihtiyaç durumuna göre yer altına alınacak. Hayvansal ve bitkisel atıklar enerjiye dönüştürülerek, ekonomiye katkı sunmak amacıyla; ucuz, çevre dostu bir enerji ve gübre kaynağı olan biyogaz sağlamak üzere üretim tesisi kurulacak. Geçtiğimiz dönemde projelendirme çalışmaları tamamlanmış olan Güneş Enerji Santrali (GES), Selimpaşa ve Gümüşyaka Kapalı Pazar yerlerinin çatılarında devreye alınacak. Böylece Silivri Belediyesi, yenilenebilir enerji kullanımında bir ilki hayata geçirmiş olacak. Bu projeyle Silivri Belediyesi 1.2 megawatt GES ile kendi enerjisini kendi üretecek” diye konuştu.

“TAŞKIN KORKUSU SİLİVRİLİLERİN GÜNDEMİNDEN ÇIKACAK”


Silivri’deki su baskınlarını önleyici projeleri açıklayan Başkan Yılmaz, “Yeni dönemimizde taşkın korkusunu ve sel baskınlarını Silivrililerin gündeminden çıkarmayı planlıyoruz. Her yağmur yağışıyla birlikte, ‘Dere taşacak, sokağımızı ve evimizi sel suları basacak mı’ endişesini taşıyan vatandaşlarımızın bu korkularını Silivri Belediyesi ve İBB’nin uyumlu birlikteliği sayesinde sona erdireceğiz. İSKİ sorumluluğunda olan dere ıslahları İBB nezdinde ve bizim gayretlerimizle gerçeğe dönüşecek. Başta Tuzla Deresi olmak üzere Çamurlu, Çanta, Kula, Kavaklar Kocadere, Kömürlük dereleri ıslah edilerek çevre sakinlerine korku salmalarının önüne geçilecek” ifadelerini kullandı.

CADDE YEMEK SALONU

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Değirmenci’den Işıköndeş’e destek mesajı; “Kendim meclis üyesi olmuş gibi sevindim”Önceki Haber

Değirmenci’den Işıköndeş’e destek mesajı...

İletişim’den ’yüzde 25’ açıklamasıSonraki Haber

İletişim’den ’yüzde 25’ açıklaması

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel