Silivri Mektebim Koleji'nde Bilim Şenliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Silivri Mektebim Koleji'nde Bilim Şenliği
Abone ol
Silivri Mektebim Koleji, öğrencilerin yıl boyunca değişik alanlarda teorik olarak öğrendiği konuları uygulama sahasına yansıtan Bilim Şenliği düzenledi. 13 Mayıs Cumartesi günü Silivri Mektebim kampüs bahçesinde düzenlenen Şenlik, fen bilimleri, matematik, müzik, arkeoloji, coğrafya, görsel sanatlar, sinema, bilişim gibi birçok alanda öğrenciler hünerlerini sergilemesine olanak sağladı.
ÇORLU YILDIZ DİZEL

Bilim Şenliği’ne Mektebim Koleji öğrenci ve ailelerinden oluşan 1000’e yakın ziyaretçi katılırken, gün boyu süren etkinlikte ziyaretçiler için hazırlanan sokak lezzetleri de keyifli bir gün yaşanmasına neden oldu. Sokak lezzetleri standını Silivri Mektebim Koleji Okul Aile Birliği yönetti. Etkinlikten elde edilen tüm gelirin Deprem Bölgesindeki çocuklar için kitap ve kırtasiye desteği olarak kullanılacağını belirten Okul Aile Birliği Başkanı Nimet Çeri “Yıl boyunca çeşitli etkinliklerle okulumuz ve çocuklarımıza destek oluyoruz. Özellikle Şubat başından itibaren odağımıza Deprem Bölgesini aldık ve tüm sosyal etkinliklerimizden elde ettiğimiz gelirleri o bölgeye kanalize ediyoruz. Bugün de sokak lezzetleri standımızdan elde edilecek geliri önümüzdeki yılın başında öğrencilere iletilmek üzere kitap ve kırtasiye ürünlerine dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu. 

Mektebim Koleji öğretmenleri, yıl boyunca derslerde öğrencilere anlattıkları teorik bilgilerin uygulama sahasına indirilmesine katkı sağlarken, öğrencilerin de yaptıkları çalışmalara hakimiyeti dikkat çekti. Etkinliğe katılan veliler de çocuklarının oluşturduğu bu ortamda mutlu ve gururlu bir gün geçirdiler.

Mektebim Koleji yöneticileri, her yıl Mayıs ayında MekFest adıyla yıl sonu eğlencesi, konserler düzenlediklerini belirterek “Bu yıl, ülkemizin içinden geçtiği üzücü deprem gündeminden dolayı yıl sonu etkinliklerimizi eğlence şeklinde değil Bilim Şenliği formatında yapmanın daha uygun olacağını düşündük ve bu kez sahneyi çocuklarımıza açtık, iyi de oldu” şeklinde konuştular.

Başar Turizm

Kaynak:Ay Türk Haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bilecik’te futbolcular ölümden döndüÖnceki Haber

Bilecik’te futbolcular ölümden döndü

Kılıçdaroğlu ’nokta’yı koydu!Sonraki Haber

Kılıçdaroğlu ’nokta’yı koydu!

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel