Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Abone ol
Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri Belediyesi Meclis Salonu'nda 35 mahallenin muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Balcıoğlu'nun liderliğindeki toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş ve Silivri Belediyesi müdürlerinin de katıldığı bu önemli toplantıda, Başkan Balcıoğlu muhtarların taleplerine çözüm bulma konusunda kararlılığını vurguladı.
ÇORLU YILDIZ DİZEL
ADIYAMAN ÇİĞ KÖFTE

Toplantıda, Silivri'nin her mahallesinden gelen muhtarlar, yaşadıkları sorunlar ve mahalle sakinlerinin taleplerini dile getirdi. Başkan Balcıoğlu ve ilgili belediye müdürlükleri, bu talep ve sorunlara çözüm üretmek için notlar aldı ve muhtarların önerilerini değerlendirdi.
 

Bora Balcıoğlu’ndan Samimi İlişkiler ve İş Birliği Sözü
Toplantıda konuşan Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla ilişkilerin önemine değindi: “Hepimiz vatandaşımızın daha rahat, daha huzurlu ve daha güvenli bir şehirde yaşaması adına hizmet ediyoruz. Yeni dönemde de muhtarlarımızla tam bir uyum içinde Silivri’mizi daha yaşanabilir ve daha güzel bir hale getirmek için çalışacağız." Başkan, muhtarların ve vatandaşların taleplerine her zaman açık olduklarını belirterek, "Hiçbir zaman sizin taleplerinizi kulak ardı etmeyeceğiz. Oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Biz kolaylaştırıcı rol oynamak zorundayız. Kendimizi vatandaşın yerine koyduğumuzda bir bakıyorsunuz, vatandaşı dinlediğinizde çözümü aslında o derdini anlatırken söylüyor. Yeter ki vatandaşa odaklanalım, doğru bakalım. Doğru baktığımızda çözümü de beraberinde getirebiliyoruz. Öyle bakacağız, vatandaşımızı seveceğiz, onlara saygı duyacağız. Silivri’mizi hep birlikte beraber yöneteceğiz, birlikte karar alacağız, birlikte uygulayacağız,” diye ekledi.

Muhtarlar ve Yönetim Arasında Sürekli Diyalog Vurgusu
Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla sık sık bir araya gelme sözü vererek, "Silivri'mizin her mahallesinde düzenli olarak toplantılar yaparak, vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Vatandaş da artık şikayet istemiyor, vatandaş artık çözüm istiyor. Hemşerilerimize dokunacağız, gideceğiz, dinleyeceğiz, özel hissettireceğiz, aynı zamanda hizmetimizi de yapacağız. Vatandaş bizleri bu göreve bunun için getirdi. Ayrıca bu toplantıları yılda birkaç kez değil, çok daha sık yaparak sürekli bir istişare halinde olacağız,” şeklinde konuştu.

Serhat Ateş'ten Teşekkür
Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş’de, Başkan Balcıoğlu ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, "Silivri'mizin geleceğine yönelik bu tür toplantıların düzenli olarak yapılmasını ve muhtarların sürekli olarak bilgilendirilmesini önemsiyoruz. Hep birlikte Silivri için güzel işler yapacağımıza inanıyorum," ifadelerini kullandı. Toplantı, muhtarların Silivri için önerdiği projelerin ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi. Balcıoğlu, her zaman muhtarlar ve vatandaşların yanında olacaklarını yineleyerek, Silivri için ortak çalışmanın devam edeceğini belirtti.

Başar Turizm

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İçişleri’nden ’düzensiz göç’e Kalkan!Önceki Haber

İçişleri’nden ’düzensiz göç’e Kalkan!

TBMM’de bu hafta neler görüşülecek?Sonraki Haber

TBMM’de bu hafta neler görüşülecek?

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel