Chp Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'in seçim açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Chp Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'in seçim açıklaması
Abone ol
CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, 2023 Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimiyle ilgili, Silivri Bölgesinin seçim sonuçlarını paylaşarak, Silivrililere hitaben açıklamalarda bulundu.
ÇORLU YILDIZ DİZEL

CHP Silivri İlçe Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Kıymetli Silivrililer;

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birini geride bıraktık. Devletin tüm olanaklarını kullanan, kendisine muhalif tüm kesimleri düşman ve terörist ilan eden Türkiye tarihinin en gerici, en faşist ittifakını şimdilik koltuktan indirememenin, halkımıza borcumuz olan halkın iktidarını kuramamanın öfkesini ve üzüntüsünü yaşıyoruz.

Geçirdiğimiz seçim olağanüstü eşit olmayan koşullarda, devletin tüm aygıtlarının ve medyanın iktidar kontrolünde olduğu, devletin tüm imkânlarının tek adamın ayakları altına serildiği ve her türlü engelleme ile karşılaştığımız Cumhuriyet tarihinin en adaletsiz seçimiydi.

Ancak,

Tüm baskılara, yasaklara, engellenmelere ve iftiralara rağmen asla pes etmeden, her programda, her mecrada sabahlara dek yolumuza taş koymaya çalışanları cesurca karşımıza aldık, tüm kesimden insanı halkın iktidarına olan inanç ve umudumuzla kucaklamaya çalıştık.

Halkın yarısının, her türlü tehdit ve hileye rağmen saray’a onay vermemiş olması ise umudumuzun kaynağıdır. Yoksullaştırılan emekçilere, şiddete karşı yalnız bırakılan kadınlara, ülke için hayaller kurması engellenen gençlere karşı bir borcumuz olduğunu biliyoruz.

Hak, hukuk ve adalet mücadelemizi daha fazla yurttaşımıza anlatamamış olsak da seçim sonuçları bizlere gösteriyor ki; mücadelemiz bugünden itibaren güçlenerek devam edecek.

Biz bu ülkenin her bir vatandaşı hak ettiği hayatı yaşayana dek burada ve bir arada olacağız!

Bu ülkenin kadınlarına, emekçilerine, gençlerine verdiğimiz halkın iktidarı sözünü tutana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz!

Bugün hiçbir şeyin sonu değil, aksine güzel günler vaat eden yeni bir sürecin başlangıcı…

Bu umut ve bilinçle,

Gün, bir kez daha ayağa kalkma günüdür.

Gün, iktidarı yenebileceğimizi birbirimize anlatma günüdür.

Gün, yüz yıl önce saray’a ve saltanata boyun eğmeyen tarihimizden ilham alma günüdür.

Bu süreçte,

İlçe örgütümüzün her bir ferdine gece gündüz demeden verdikleri emekler, karşısına çıkan tüm zorluklara rağmen mücadeleyi bırakmadan umudu örgütledikleri için şükranlarımı sunarım.

Seçimde görev alan asil ve yedek 840 sandık görevlimize, 170 okul ve kat sorumlumuza, 95 okul bilişim sorumlumuza, 75 avukatımıza ve 1000’in üzerindeki müşahitimize yorulmadan ve usanmadan seçim güvenliği için gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı canı gönülden teşekkür ederim.

Vatandaşlık görevi bilinci ile seçimlerde görev alan, oy kullanan tüm Silivrili hemşerilerimize, seçim güvenliğini sağlayan kolluk kuvvetlerimize ve idari yetkililerimize de ayrıca teşekkür ederim.

13.Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren 76.644 hemşerimize yüreklerinde büyüttükleri umut için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu daha başlangıç mücadeleye devam!

Berker Esen

CHP Silivri İlçe Başkanı

Başar Turizm

Kaynak:Ay Türk Haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milletvekili kesin sonuçları ’Resmi’leşecekÖnceki Haber

Milletvekili kesin sonuçları ’Resmi’leşe...

Değirmenköy, Çanta Mevkii'nde kazada sürücü hayatını kaybettiSonraki Haber

Değirmenköy, Çanta Mevkii'nde kazada sür...

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel