BAŞKAN YILMAZ: “SİLİVRİ’DE NE HİZMET DURACAK NE VOLKAN YILACAK!”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YILMAZ: “SİLİVRİ’DE NE HİZMET DURACAK NE VOLKAN YILACAK!”
Abone ol
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, iftar programları kapsamında Selimpaşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak 5 yılda yapmış olduğumuz çalışmalarla Selimpaşa’nın çehresini değiştirdik.” dedi.
Başar Turizm
ADIYAMAN ÇİĞ KÖFTE

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçede geleneksel hale gelen iftar programları kapsamında Silivrili vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla Selimpaşa Mahallesi Kapalı Pazar yerinde kurulan gönül sofralarında hep birlikte oruçlar açılarak dualar edildi. İftar programının ardından Selimpaşa Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla buluşan Başkan Yılmaz programda, belediye tarafından Selimpaşa Mahallesi’nde yapılan hizmetler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. İftar programına; Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Selimpaşa Mahallesi Muhtarı Hasip Önal ve yaklaşık 7.500 vatandaş katıldı.


BAŞKAN YILMAZ: “5 YIL BOYUNCA VATANDAŞIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞTIK”
İftar programında bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Selimpaşa Silivri’mizin gözbebeğidir. Selimpaşa; turizmin, inci gibi sahillerin, buram buram tarih kokan sokakların ve yaz kış devam eden hayatın merkezidir. Üstat Necip Fazıl Kısakürek, ‘Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazımdır’ diyor. Buradan hareketle 5 yıl boyunca gören gözlerin, duyan kulakların ve vicdanlı kalplerin şahitliğinde, gece uyumadan gündüz yorulmadan vatandaşlarımıza hizmetkâr olduk. Belediye olarak 5 yıl boyunca vatandaşımızın geleceği için çalıştık. Silivri Belediyesi olarak 5 yıl boyunca vatandaşımızın yanında ve onların emrinde olduk. İstanbul’un yüzölçümü bakımından en büyük 2. ilçesi olan Silivri’mizde hiçbir beldemizi birbirinden ayırmadan hizmetlerimizi götürdük. Salgın hastalıklara, doğal afetlere ve uluslararası yaşanan ekonomik krizlere rağmen hem Silivri’mize hem de Selimpaşa’mıza yüzlerce eseri kazandırmayı başardık. Silivri Belediyesi olarak 5 yılda yapmış olduğumuz çalışmalarla Selimpaşa’nın çehresini değiştirdik. 7.000 metrekare alan üzerinde içerisinde; çevre dostu Güneş Enerjisi Santrali (GES) olan kapalı pazar yerimizi hayata geçirdik. Burada pazarımız kurulurken aynı zamanda düğün, nişan ve asker geceleri gibi etkinlikler ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Selimpaşa’da Hüseyin Nihal Atsız Kütüphane ve Etüt Merkezimizi açarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Selimpaşa’mızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğiyle koruma amaçlı imar planlarını ve TEM güneyi uygulama imar nazım planlarını onaylattık. Unutulan cadde ve sokakların asfaltlama çalışmalarını Selimpaşa ile buluşturduk” dedi.


“HALKIMIZIN BİZE OLAN TEVECCÜHÜ TÜM MAKAMLARDAN ÜSTÜNDÜR”
Silivri’deki vatandaşlar ile aralarında güçlü bir bağ olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Önümde uzun uzadıya Selimpaşa ve Silivri’ye yapılan hizmetlerin listesi var. Bunları tek tek paylaşarak sizleri sıkmak istemiyorum. Burada bulunan bir pankart dikkatimi çekti. Şimdi o pankartı sizlerle paylaşmak istiyorum. Pankartta; ‘Makamda değil, gece baktığımız ışıl ışıl caddelerde, çocuklarımızın sevinçle oynadığı parklarda, gezdiğimiz rengarenk sokaklarda ve elimizi uzattığımızda yanımızda olan Sayın Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'a, yaptığı eserler ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Yeniden Volkan Yılmaz'la yeniden-Selimpaşa halkı’ yazıyor. Selimpaşa halkının övgüsüne ve takdirine mazhar olmak ne kadar güzel bir duygudur. Selimpaşa halkının bize olan teveccühü ve bize olan takdiri bizim için tüm makamlardan üstündür. Buradan bütün Silivri’ye seslenmek istiyorum; Volkan Yılmaz’la vatandaşları arasında kurulan gönül köprüsü yıkılamaz. Bu gönül köprüsünün içerisinde; gözyaşı, çile, fedakârlık, aşk ve sevgi var. Bu köprüyü yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu böyle bilinsin ve böyle anlaşılsın. Biz 5 yıl boyunca Silivri’de yaşayan vatandaşlarımızın yanından ayrılmadık. Gözlerimizi onlara kapatıp, kulaklarımızı tıkamadık. Çocuklarımız, gençlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin aydınlık yarınları için sizlerle olduk. Kimse merak etmesin 5 yıldır olduğu gibi, Silivri’de ne hizmet duracak ne Volkan Yılacak!” diye konuştu.


“KENDİMİ VATANDAŞLARIMIZA EMANET EDİYORUM”
31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili destek isteyen Başkan Volkan Yılmaz, “Biz sadece Allah’ın huzurunda ve mazlumların karşısında eğiliriz. Biz mazlumlara Yunus, zalimlere Yavuz olmak için buradayız. Kimseye eğilmeden, dimdik bir şekilde, ‘Durmak yok yola devam’ diyoruz. Bizim yolumuz hak, hakikat, hizmet, eser ve gönül belediyeciliği yoludur. Bizim kuru sözle, lakırdıyla ve dedikoduyla işimiz yoktur. Lakırdıyla ve dedikoduyla insanların kalbine gireceklerini düşünenler boş düşünüyorlar. Biz sizlerin huzurunda bir söz vermek istiyoruz. Bu kardeşiniz yolundan hiç dönmeyecek. Bu evladınız hedeflerinden asla vazgeçmeyecek. Menzilimiz ve yolumuz hak yoludur. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Şunu anlamayanlar var. Biz gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyoruz. Biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. Bu ufuk çizgimizi anlayamayanlar bizim seçimlerle işimizin olmadığını bilmiyorlar. 2019 yılında Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Belediye Başkanı olarak ilan edildiğimde ceketimi koysam kazanırım zihniyetinde olanlar, vatandaşımızın vicdanının sesiyle karşılaştılar. Silivrili hemşehrilerimiz beni Belediye Başkanı yaptı. Biz de 5 yıl boyunca bu şehri vicdanımızın sesini dinleyerek yönettik. Şimdi sırada 2024 Yerel Seçimleri var. Volkan Yılmaz Silivri’nin vicdanına emanettir. Kendimi vatandaşlarımıza emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

CADDE YEMEK SALONU

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YSK: Oy sayımı aralıksız yapılacakÖnceki Haber

YSK: Oy sayımı aralıksız yapılacak

Yurtta bugün hava nasıl olacak?Sonraki Haber

Yurtta bugün hava nasıl olacak?

Yorum Yazın

Saygın Bobinaj - Ali Tüzel